Dá se latentní tetanie vyléčit?

Latentní tetanie je onemocnění z nedostatku hořčíku v buňkách, ne v krvi.

Projevuje se hlavně zvýšenou nervově svalovou dráždivostí, ale má spoustu dalších příznaků, protože hořčík je součástí několik set enzymatických procesů. Proto může mít latentní tetanie opravdu různé příznaky a nemusí se hned projevovat křečemi nebo brněním a mravenčením v končetinách a obličeji.

Lidé s latentní tetanií se vyznačují zvýšenou spotřebou hořčíku při stresových situacích, při sportu, při jakékoliv činnosti a potřebují ho dodávat ve zvýšeném množství a pravidelně.

Dá se latentní tetanie vyléčit?

Je třeba se na to podívat jako na další onemocnění, například cukrovku 2. typu nebo celiakii.

Pokud nám lékař diagnostikuje cukrovku, pak ji máme už na celý život. Nemůžeme ji vyléčit, ale můžeme ji léčit. To znamená, že pokud budeme dodržovat určitá dietní a režimová opatření, můžeme držet hladinu cukru v krvi v normálních mezích po celý život, ale pořád budeme mít cukrovku.

Pokud je nám diagnostikována celiakie, pak po celý život potřebujeme dodržovat bezlepkovou stravu a budeme zdraví – budeme bez příznaků, ale celiakii budeme mít po celý život.

Stejně tak je to s latentní tetanií – můžeme ji léčit a můžeme být po celý život bez příznaků, pokud budeme dostatečně doplňovat hořčík, abychom ho měli dostatečné množství v buňkách.

Jak a kdy doplňovat hořčík?

  1. Hořčík potřebujeme brát buď ráno do 8.hodiny nebo večer před spaním, po 21.hodině.
  2. Hořčík bychom měli brát ve formě organických solí. Někteří lidé potřebují brát hořčík v kombinaci s vápníkem, ne jenom samotný hořčík.
  3. To, v jaké formě máme brát hořčík, kdy a v jaké dávce, nám nejlépe zodpoví analýza prvků ve vlasech. Z ní se také dozvíme, jaký máme metabolický typ a jestli potřebujeme kromě hořčíku i další stopové prvky či jiné doplňky stravy. Analýza prvků ve vlasech nám také ukáže, jakým způsobem se máme stravovat a jak se nejlépe vyrovnávat se stresem, jak relaxovat.
  4. Jestliže máme správně léčit latentní tetanii, potřebujeme zapojit celý komplex opatření. Potřebujeme suplementovat nejenom hořčík, ale také další prvky v kombinaci s některými vitaminy, potřebujeme se stravovat podle svého metabolického typu a také se potřebujeme naučit správně relaxovat a vyrovnávat se se stresem a naučit se pozitivnímu přístupu k životu.

Závěrem:

  1. Latentní tetanie se dá léčit.
  2. Nemůžeme ji vyléčit úplně, ale můžete být do konce života bez příznaků za předpokladu, že budete správně suplementovat hořčík, protože lidé s latentní tetanií se vyznačují zvýšenou spotřebou hořčíku při stresových situacích a jakékoliv činnosti a potřebují ho dodávat ve zvýšené míře a velmi pravidelně.
  3. Pokud máte zájem léčit latentní tetanii, nechte si provést analýzu prvků ve vlasech, řádně doplňujte hořčík, změňte způsob stravování podle metabolického typu a naučte se správně relaxovat – vyrovnávat se se stresem.

Zjednodušte si život díky lepšímu zdraví!

orlik@orlikovi.cz
MUDr. Jaroslav Orlík je internista a gastroenterolog, který se více než 20 let zabývá analýzou prvků ve vlasech a více než 25 let podniká se zárukou. Pomáhá lidem správně se stravovat, vyrovnávat se se stresem a cíleně brát správné doplňky stravy na základě analýzy prvků ve vlasech. Pomáhá lidem zlepšit jejich zdravotní stav, životní styl a finanční zabezpečení, aby se cítili lépe a měli více radosti ze života.
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.