V jakém vztahu jsou obezita a rakovina?

V poslední době byla zveřejněna práce britských vědců, která se zabývala vlivem obezity na vznik zhoubných nádorů. Vědci srovnali a spočítali výsledky více než 200 studií, které se zabývaly vlivem obezity na vznik zhoubných nádorů.

Výsledky studie

Výsledky analýzy, které zveřejnil počátkem roku 2017 lékařský časopis British Medical Journal, podporují souvislost mezi obezitou a jedenácti typy rakoviny (z 36 studovaných). Převážně se jedná o rakovinu zažívacích orgánů a u žen o zhoubné nádory, které souvisejí s hormony.

Autoři konstatují, že souvislost může existovat i u jiných typů rakoviny, ale že v těchto případech přetrvává značná nejistota. Navíc studie prokazují, že nezáleží jenom na tom, zda jsou lidé obézní, ale i na tom, jak závažná jejich obezita je.

Obezita je rizikový faktor

Znamená to, že se obezita stává velkým rizikovým faktorem, který ohrožuje náš život nejenom tím, že vznikne cukrovka 2.typu a metabolický syndrom s nemocemi srdečně cévního systému, ale podporuje také vznik zhoubných nádorů.

Myslím, že je to další závažný důvod k tomu, abychom se snažili udržet naši hmotnost v normálních mezích. A pokud už máme nadváhu nebo jsme obézní, měli bychom hmotnost redukovat. Alespoň o 10 kg! I redukce o 10 kg zlepšuje naši prognózu a zvyšuje naši naději na delší život.

Jak mám zhubnout?

Možná si teď říkáte: „Tobě se to říká, ale jak to mám udělat já?“

Mně se to neříká až tak dobře, protože také jsem měl nadváhu. Vážil jsem před 2,5 rokem o 10 kg více než teď, takže jsem s tím něco musel udělat. Jak mi totiž přibývaly roky, zjistil jsem, že při stejném způsobu stravování a stejné pohybové aktivitě pomalu přibývám na váze.

V roce 2015 se na českém trhu objevil program na redukci hmotnosti a následné udržení optimální hmotnosti Bodykey by Nutrilite. Tento program je založen na genetickém vyšetření. Genetikové před časem zjistili, že je nám geneticky dáno, jestli přibýváme více po sacharidech nebo po tucích.

Program Bodykey by Nutrilite na základě provedeného genetického vyšetření doporučuje přesný způsob stravování a pohybové aktivity, dává vám jídelníček na každý den, přičemž využívá běžné potraviny, které nakoupíme v našich obchodech. Když se řídíte tímto programem, dosáhnete svého cíle – dosáhnete optimální hmotnosti a následně si ji udržíte.

Díky tomu, že jsem se řídil doporučeními programu, jsem během půl roku shodil 10 kg na tucích a na svalovině jsem přibral asi 1,5 kg. A důležité je, že po další 2 roky si tuto svou optimální hmotnost držím. Jenom tím, že jsem se naučil stravovat podle programu Bodykey by Nutrilite a nadále se řídím jeho doporučeními čili řídím se svou DNA, svým genetickém profilem.

Na svém příkladu Vám chci ukázat, že i v České republice máme nástroj na dosažení a udržení optimální hmotnosti. Máme program na redukci hmotnosti, na dosažení optimální hmotnosti a na udržení optimální hmotnosti, který funguje pro každého, kdo se jím řídí.

Všechno ostatní jsou výmluvy: „Já se přece stravuji správně, jím málo a pohybuji se, a přesto nemůžu zhubnout.“

Já vám věřím, že se hýbete, ale vždy musí být energetický výdej vyšší, než je váš příjem. Důležité však je stravovat se podle svého genetického profilu. Každý z nás se musí stravovat trochu jinak. Někdo prostě musí více omezit tuky a někdo jiný zase sacharidy. A program Bodykey by Nutrilite nám právě toto umožňuje.

Nejlepší investice do zdraví

Posledních 20 let pravidelně investuji do svého zdraví, protože platí, že pokud si chceme zdraví udržet nebo si ho zlepšit, pak potřebujeme do něj investovat peníze.

Ale program Bodykey by Nutrilite byla ta nejlepší investice do mého zdraví, kterou jsem kdy udělal. Protože mi umožňuje být zdravý, umožňuje mi udržet si svou optimální hmotnost, lépe se hýbat a cítit se dobře.

Můžete to udělat také!

Dlouhodobě pracuji jako internista a gastroenterolog a pomáhám lidem, aby měli lepší zdravotní stav a životní styl, aby tak měli větší radost ze života. A věřte mi, že když teď mám o 10 kg na tuku méně, mám větší radost ze života, lépe se pohybuji a lépe se cítím.

Dělejte něco pro zdraví a zjednodušte si život díky lepšímu zdraví!

orlik@orlikovi.cz
MUDr. Jaroslav Orlík je internista a gastroenterolog, který se více než 20 let zabývá analýzou prvků ve vlasech a více než 25 let podniká se zárukou. Pomáhá lidem správně se stravovat, vyrovnávat se se stresem a cíleně brát správné doplňky stravy na základě analýzy prvků ve vlasech. Pomáhá lidem zlepšit jejich zdravotní stav, životní styl a finanční zabezpečení, aby se cítili lépe a měli více radosti ze života.
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.