Pečujete o sebe?

Jak pečujete o sebe? Pečujete o sebe vůbec?

Ve své gastroenterologické ordinaci a při konzultacích k analýze prvků ve vlasech se ptám pacientů, jak relaxují.

A často dostávám odpověď, že na to nemají čas. Že nemají na nějakou relaxaci čas, protože se musí starat o další lidi, o rodinu, o děti nebo o rodiče nebo další blízké. A protože se starají o jiné lidi, nemají čas se postarat sami o sebe.

Pečovat o sebe

Těmto lidem se snažím vysvětlit, že nejdříve se musí postarat sami o sebe, aby mohli pečovat o druhé.

Ti druzí nás potřebují zdravé a plné síly, a proto se musíme naučit nejdříve se starat sami o sebe.  Zvláště tehdy, pokud chceme pomáhat jiným lidem.

V letadle nás také učí, že rodič má nasadit kyslíkovou masku nejdříve sám sobě a potom teprve ji nasazovat svému dítěti.

Relaxace

Péče sám o sebe také znamená, že budeme pravidelně relaxovat čili budeme rozkládat stresové hormony.

Relaxace potřebuje být jednak aktivní, fyzická, vytrvalostní, jednak klidová, nejlépe formou léčebné představivosti. Přečtěte si články o stresu, relaxaci a léčebné představivosti, najdete tam další informace.

Způsob stravování

Dále je potřeba se správně stravovat, a to nejlépe na základě svého metabolického typu nebo tak, abychom udrželi svou optimální hmotnost.

K určení způsobu stravování používám buď analýzu prvků ve vlasech, nebo program Bodykey by Nutrilite k dosažení a udržení optimální hmotnosti.

Doplňky stravy

V neposlední řadě je dnes důležité brát kvalitní doplňky stravy, protože naše strava neobsahuje to, co bychom doopravdy potřebovali.

Nejlepší odpověď na otázku, jaké doplňky stravy brát, nám může dát analýza prvků ve vlasech.

Pozitivní přístup

Je tedy důležité naučit se starat se a pečovat sám o sebe. Věnovat sobě dostatečný čas. Udělat si na sebe čas, abychom pravidelně relaxovali, abychom správně a dostatečně jedli a brali kvalitní doplňky stravy.

Důležitý je i náš osobnostní růst, proto potřebujeme správně krmit i náš mozek. Naučme se být pozitivní a udržovat stálý pozitivní přístup k životu.

Poselství

Rozvinutí těchto jednoduchých pravidel najdete v mých dalších článcích.

Poselství tohoto článku je: Naučme se pečovat sami o sebe a dělejme to pravidelně, protože jenom tak budeme také schopni pečovat i o ty ostatní.

orlik@orlikovi.cz
MUDr. Jaroslav Orlík je internista a gastroenterolog, který se více než 20 let zabývá analýzou prvků ve vlasech a více než 25 let podniká se zárukou. Pomáhá lidem správně se stravovat, vyrovnávat se se stresem a cíleně brát správné doplňky stravy na základě analýzy prvků ve vlasech. Pomáhá lidem zlepšit jejich zdravotní stav, životní styl a finanční zabezpečení, aby se cítili lépe a měli více radosti ze života.
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.