Viděl jsi tu ještěrku?

„Viděl jsi tu ještěrku?“

Jdeme s manželkou od Františkovy myslivny na hřeben Jeseníků a manželka mě překvapí touto otázkou.

„Neviděl.“ „Musíš se pořádně dívat.“ „Já se dívám. Dívám se dopředu a kolem sebe. Jsou tady pěkné rozhledy a hlavně se dívám, kam jdeme.“

Když jsme vyšli na hřeben, řekla mi manželka: „Cestou jsem viděla tři ještěrky.“ „Já žádnou.“

„Viděla jsem tři ještěrky, ale zároveň jsem si uvědomila, že pokud by ses mi někam schoval, pak já nevím, kde jsem a kam mám jít. Tím, že jsem se dívala do země, hledala jsem ještěrky a dívala jsem se, kam mám šlápnout, co mám pod nohama, jsem najednou zjistila, že nevím, kde jsem. Kdybych tě neměla, nedojdu do cíle.“

Cíl potřebujeme vidět

A tak je to s každým cílem. Pokud chceme někam dojít, potřebujeme cíl vidět. Potřebujeme zvednout hlavu, potřebujeme se dívat, kde cíl je, a musíme ho mít stále před sebou.

Může nastat situace, kdy se musíme podívat pod nohy, abychom mohli správně nohu zvednout a překonat překážku. Je však potřeba hned zvednout hlavu a podívat se, kde je cíl.

Platí to pro všechny oblasti.

Když cíl nevidíme

Jestli chceme něčeho dosáhnout, potřebujeme cíl vidět před sebou. Proto jsou doporučovány nástěnky snů a cílů. Potřebujeme si cíle znázornit graficky, abychom je stále měli před sebou.

Pokud patříte mezi lidi, kteří se spíš dívají pod nohy, máte dvě možnosti:

  1. Naučíte se zvednout hlavu a dívat se na cíl.
  2. Najdete si partnera, který se dívá na cíl, chytnete se ho a půjdete s ním. Pokud takovým partnerem není váš životní druh/družka či manžel/manželka, najděte si mentora či kouče, nějakého lídra, který jde za stejným cílem jako vy. Nalepte se na něj a on vás k cíli dovede.

Cíl potřebujeme vidět, pokud ho chceme dosáhnout, a nemůžeme se jen stále dívat pod nohy.

orlik@orlikovi.cz
MUDr. Jaroslav Orlík je internista a gastroenterolog, který se více než 20 let zabývá analýzou prvků ve vlasech a více než 25 let podniká se zárukou. Pomáhá lidem správně se stravovat, vyrovnávat se se stresem a cíleně brát správné doplňky stravy na základě analýzy prvků ve vlasech. Pomáhá lidem zlepšit jejich zdravotní stav, životní styl a finanční zabezpečení, aby se cítili lépe a měli více radosti ze života.
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.