Jediná věc pro zdraví.

V poslední době mě zaujat koncept jediné věci. Tento koncept říká, že pokud chceme být úspěšní v nějaké oblasti nebo chceme něčeho dosáhnout, potřebujeme si položit otázku:

„Co je ta jediná věc, kterou když udělám, pak všechno ostatní bude snazší nebo úplně zbytečné?“

To znamená, která je ta jediná věc, kterou mám udělat, aby všechno ostatní bylo jednodušší anebo úplně ztratí smysl a nemusím to dělat. Tento koncept se dá použít ve všech možných oblastech. Dá se tedy použít i vzhledem ke zdraví.

Přemýšlel jsem o tom, co je ta jediná věc, kterou když udělám, budu zdravější a všechno ostatní bude snazší nebo zbytečné. Vzhledem k tomu, že každý z nás je jiný, nedá se tato otázka zodpovědět úplně všeobecně.

Ta jedná věc pro 50% lidí

Avšak jsem přesvědčen o tom, že pro nejméně 50 % lidí v České republice a zřejmě i jinde v Evropě a vyspělých zemí znamená, že ta jediná věc, kterou člověk může udělat pro své zdraví, je dosáhnout své optimální hmotnosti, zredukovat svou hmotnost, zhubnout. A všechno ostatní bude buď snazší, nebo úplně zbytečné.

Je totiž jednoznačně prokázáno, že pokud obézní člověk zhubne, zredukuje svou hmotnost, pak se mu výrazně zlepší cukrovka, srovná se krevní tlak, sníží se riziko cévních trombóz, plicní embolie, zhoubných nádorů, srdečního infarktu, mozkové mrtvice, zlepší se zdraví člověka a prodlouží jeho věk.

Pro spoustu lidí – těch, kteří mají nadváhu nebo jsou obézní – je důležité zredukovat svou hmotnost a dosáhnout své optimální hmotnosti.

Jak to udělat?

Pro každého z nás to doporučení bude jiné.  Genetikové totiž zjistili, že neplatí nějaká všeobecná doporučení pro všechny. Někteří z nás přibývají na hmotnosti po tucích a někteří po sacharidech. Někteří z nás se potřebují hýbat s vysokou intenzitou, aby zhubli, některým stačí fyzická zátěž o střední intenzitě. To vše se dá zjistit genetickým vyšetřením.

Z toho všeho mi vyšla ta jediná věc. Ta jediná věc, kterou člověk potřebuje udělat pro to, aby dosáhl své optimální hmotnosti, je začít se chovat podle doporučení programu Bodykey by Nutrilite. Protože tento program je založen na genetickém vyšetření, nabízí každému na základě jeho genetické výbavy, jak se má stravovat, jak má cvičit a pohybovat se, aby dosáhl své optimální hmotnosti a aby si ji mohl trvale udržet.

Takže pro 50 % lidí v České republice na otázku „co je ta jediná věc, kterou můžu pro své zdraví udělat a všechno ostatní bude snazší nebo zbytečné“ je odpovědí to, že se začnou řídit programem Bodykey by Nutrilite. O tomto programu se můžete více dozvědět na mých webových stránkách nebo z mých dalších článků a videí. Můžu Vám také pomoci si ho obstarat.

Ta jedná věc pro zbývajících 50% lidí

Pro zbývajících 50 % lidé je odpověď na tu otázku složitější. Je totiž těžké najít tu jednu jedinou věc, protože člověk se potřebuje určitým způsobem začít stravovat, pravděpodobně by měl brát nějaké doplňky stravy, nějakým způsobem by se měl hýbat. Ale co je ta jediná věc, kterou by člověk mohl udělat, aby byl zdravější?

Po 20 letech zkušeností můžu potvrdit, že ta jediná věc, kterou můžu doporučit, je nechat si provést analýzu prvků ve vlasech. Na základě tohoto vyšetření dostanete doporučení ke stravování podle svého metabolického typu, dostanete doporučení na doplňky stravy konkrétně pro vás, na základě biochemického vyšetření, dostanete doporučení k tomu, jak se máte hýbat a jak se máte vyrovnávat se stresem, jak máte správně relaxovat.

Takže pro těch dalších 50 % osob, kteří nepotřebují především zhubnout, protože nejsou obézní nebo nemají nadváhu, ta jediná věc, kterou pro své zdraví mohou udělat je nechat si provést analýzu prvků ve vlasech, řídit se doporučeními, a potom vše ostatní bude snazší nebo úplně zbytečné.

Pokud o analýze prvků ve vlasech zatím moc nevíte, podívejte se na moje webové stránky nebo na některé mé další články a videa. Pokud si ji budete chtít obstarat, na mých webových stránkách najdete návod, jak si ji objednat. Potom už k výsledkům dostanete konzultaci a můžete se jimi začít řídit. Můžete udělat tu jedinou věc, kterou pro své zdraví potřebujete udělat, a vše ostatní bude snazší nebo zbytečné.

Shrnutí:

  1. Každý z nás je jiný a pro každého z nás je jiná odpověď na otázku „Co je ta jediná věc, kterou když pro své zdraví udělám, pak vše ostatní bude snazší nebo zbytečné?“
  2. Pro 50 % lidí je odpovědí řídit se programem Bodykey by Nutrilite.
  3. Pro zbývajících 50 % je odpovědí řídit se doporučeními na základě analýzy prvků ve vlasech.

 

orlik@orlikovi.cz
MUDr. Jaroslav Orlík je internista a gastroenterolog, který se více než 20 let zabývá analýzou prvků ve vlasech a více než 25 let podniká se zárukou. Pomáhá lidem správně se stravovat, vyrovnávat se se stresem a cíleně brát správné doplňky stravy na základě analýzy prvků ve vlasech. Pomáhá lidem zlepšit jejich zdravotní stav, životní styl a finanční zabezpečení, aby se cítili lépe a měli více radosti ze života.
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.