Jak na COVID.

V současné době nejen Českou republiku, ale celou Evropu a celý svět trápí koronavirová pandemie. Jako lékaře se mne mnoho lidí ptá, co mají dělat, aby se uchránili před nákazou COVID19 nebo aby co nejlépe přečkali virové onemocnění.

Jako gastroenterolog nejsem kompetentní k tomu, abych lidem radil, jak se mají chovat na veřejnosti a jestli a kde mají nosit roušky. Ale můžu vám poradit co dělat, když se potkáte s virem, nebo jak být na setkání nejlépe připravený. Nebo vám alespoň řeknu, co dělám já.

Myslím si, že každý z nás se s COVID19 někdy potká a potřebujeme být co nejlépe na toto setkání připraveni, abychom to nejlépe zvládli.

Onemocnění virózou COVID19 může proběhnout v různých formách. Můžete se s virem vypořádat tak, že si toho ani nevšimnete, a také můžete vážně onemocnět a skončit na JIP. Proto se potřebujeme řádně připravovat na možné setkání s COVID19.

Důležité kroky:

 1. Potřebujeme si udržovat pozitivní myšlení a pozitivní postoj. Nesledujme rady všech „odborníků“, přemýšlejme pozitivně a dělejme něco smysluplného.
 2. Potřebujeme si zvyšovat nebo alespoň udržovat svou fyzickou kondici. Choďme pravidelně do přírody nebo alespoň do parku.
 3. Potřebujeme se správně stravovat. Jezme dostatečné množství zeleniny a ovoce. Znamená to 3 porce zeleniny denně a 2 porce ovoce denně (jedna porce je to, co se vám vejde do dlaně).
 4. Udržujme si dobrý pitný režim.
 5. Potřebujeme kvalitní přírodní doplňky stravy.

Jaké doplňky brát?

Základní doplňky stravy pro prevenci:

 1. kvalitní multivitamin- multiminerál (Nutrilite Double X, Nutrilite Daily, pro děti do 10 let Nutrilite Chewable Multivitamin),
 2. omega-3 mastné kyseliny (Nutrilite Omega-3, pro děti Nutrilite Kids Omega-3),
 3.  vitamin D (Nutrilite Vitamin D),
 4. vitamin C (Nutrilite Vitamin C plus, pro děti Nutrilite Chewable Vitamin C)

Antivirový balíček – v případě začínající virosy – do 18 hodin do prvních příznaků:

 1. Nutrilite Echinacea plus 3x denně 3 tablety po dobu 3-5 dnů (pro děti 3×1 tbl).
 2. Nutrilite Garlic 3x denně 1-2 tbl (pro děti 2x denně 1 tbl),
 3. Nutrilite Vitamin C plus 3x denně 1 tbl (pro děti Nutrilite Chewable vitamin C 3x denně 1 tbl),
 4. Zinek 15-30 mg denně (Mineral Sticks Zinc 2 sáčky denně, nejlépe odpoledne a večer, pro děti 1 sáček denně).

Pro zvýšení imunity:

Cyklicky brát Nutrilite Echinacea plus: 2 týdny 3×1 tbl, potom 4 týdny nebrat, znovu 2 týdny 3×1 tbl, 4 týdny nebrat, atd. po dobu půl roku.

Příprava na setkání s viry je důležitá, abychom se virovou nákazou co nejlépe vypořádali.

Dělejte pravidelně něco pro své zdraví a svůj životní styl, zvyšujte svou fyzickou odolnost i svou imunitu, myslete pozitivně a zjednodušte si život nejen díky lepšímu zdraví.

orlik@orlikovi.cz
MUDr. Jaroslav Orlík je internista a gastroenterolog, který se více než 20 let zabývá analýzou prvků ve vlasech a více než 25 let podniká se zárukou. Pomáhá lidem správně se stravovat, vyrovnávat se se stresem a cíleně brát správné doplňky stravy na základě analýzy prvků ve vlasech. Pomáhá lidem zlepšit jejich zdravotní stav, životní styl a finanční zabezpečení, aby se cítili lépe a měli více radosti ze života.
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.