Kdy už ten hořčík konečně zabere?!

Občas se mne lidé ptají: „Kdy už ten hořčík konečně zabere?“

Já je chápu. Mají třeba latentní tetanii nebo nějaký jiný problém s nedostatkem hořčíku, přečtou si, že hořčík pomůže, a myslí si, že po 2-3 tabletách nebo 2-3 sáčcích rozpustného hořčíku bude po potížích.

Hořčík v prášku se po nasypání pod jazyk rozpustí a velmi rychle vstřebá a rychle pomůže v akutních problémech. Pokud jedu na kole nebo jdu na horskou túru a dostanu křeče, vezmu si hořčík pod jazyk a do 5-10 minut pomůže, jsem bez křečí.

Jestliže však mám dlouhodobý nedostatek hořčíku v buňkách, mám latentní tetanii, potřebuji hořčík dlouhodobě dodávat do buněk, aby se zásoba hořčíku obnovila.

Spousta lidí s latentní tetanií se soustředí jen na hořčík, a přitom je třeba provést mnoho dalších změn.

  1. Ne vždy je třeba brát samotný hořčík, ale mnohdy potřebujeme brát hořčík současně s vápníkem. Jestli potřebuji samotný hořčík nebo hořčík současně s vápníkem, nám prozradí analýza prvků ve vlasech. Jinak se to zjistit nedá.
  2. Někdy potřebujeme doplňovat i další stopové prvky současně s některými vitaminy. K tomu je opět vhodné provedení analýzy prvků ve vlasech. Na základě výsledků analýzy pak můžeme zjistit, které doplňky stravy, které prvky v kombinaci s vitaminy máme brát.
  3. Potřebujeme změnit životní styl. Potřebujeme se začít jinak stravovat, a to podle svého metabolického typu.
  4. Potřebujeme se naučit správně vyrovnávat se stresem. Potřebujeme správně relaxovat, ať už je to forma aktivní fyzické relaxace, nebo forma klidové relaxace, nejlépe v podobě léčebné představivosti.
  5. Potřebujeme se naučit jinak přemýšlet. Je dobré naučit se používat pozitivní myšlení a vynechat negativní. Pokud budu stále myslet na to, jak mi je špatně a jak už mi nikdy nebude lépe, pak mám pravdu – nikdy mi už nebude lépe. Musíme se soustředit na to, co chci – na zdraví. Potřebujeme si vkládat do podvědomí „šťastný program – jsem spokojený, šťastný a zdravý“.

Toto nastavení mysli společně se suplementací hořčíku (nebo hořčíku s vápníkem), změnou způsobu stravování a správnou relaxací nás dovede ke zdraví.

Potřebujeme si však dát nějaký čas. V předchozím článku jsem psal o tzv. „tabletkovém myšlení“. Tady to tabletkové myšlení opravdu nefunguje. Potřebujeme pracovat na svém zdraví dlouhodobě, pravidelně, vytrvale a soustavně. Efekt se projeví u některých lidí za 6 týdnů, u některých za 3 měsíce, u některých se zdraví navrátí za rok. Ale pokud na svém zdraví budeme soustavně pracovat, náš zdravotní stav se opravdu upraví.

Mám k tomu spoustu příkladů svých klientů. Například aktivní sportovec, který se téměř nemohl hýbat, nemohl trénovat, se po 3 měsících zapojil do usilovného tréninku a po půl roce znovu začal sportovat na vrcholové úrovni.

Dejte si čas a nečekejte, že hořčík začne fungovat během jednoho nebo dvou dnů.

Mějte větší radost ze života, dělejte něco pro zdraví a zjednodušte si život díky lepšímu zdraví!

orlik@orlikovi.cz
MUDr. Jaroslav Orlík je internista a gastroenterolog, který se více než 20 let zabývá analýzou prvků ve vlasech a více než 25 let podniká se zárukou. Pomáhá lidem správně se stravovat, vyrovnávat se se stresem a cíleně brát správné doplňky stravy na základě analýzy prvků ve vlasech. Pomáhá lidem zlepšit jejich zdravotní stav, životní styl a finanční zabezpečení, aby se cítili lépe a měli více radosti ze života.
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.