Síla vyřčeného slova.

Včera se mě na konzultaci ptala klientka, jak je to možné, že hořčík stále nefunguje, i když dělá vše podle mých doporučení. Postupuje pode mých návodů ve videích a článcích na mém blogu, bere hořčík již několik měsíců a pořád se necítí dobře.

Podobné dotazy mám takřka každý týden, ať už telefonicky, emailem nebo při osobní konzultaci. Lidé se ptají, proč suplementace, kterou doporučuji, nefunguje, když postupují přesně podle návodu.

Opakovaně těmto lidem vysvětluji, že samotná suplementace nestačí k tomu, aby se člověk cítil dobře nebo aby se uzdravil. Je potřeba dodržovat komplexní opatření.

Dodržovat komplexní opatření.

 1. Je tedy potřeba brát správnou a cílenou suplementaci. Pokud se týká latentní tetanie, ne vždy stačí samotný hořčík. Někdy potřebujeme kombinaci vápníku s hořčíkem, což se dá zjistit pouze analýzou prvků ve vlasech. Avšak i poté, co provedeme analýzu prvků ve vlasech a stanovíme správnou suplementaci, potřebujeme dodržovat i další opatření.
 2. Stravování podle metabolického typu.
 3. Naučit se vyrovnávat se stresem, správně relaxovat. Relaxace by měla mít dvě formy. Jednak aktivní, fyzická relaxace, jednak klidová relaxace, nejlépe formou léčebné představivosti.
 4. Ani tato komplexní opatření však nemusí stačit. Je nutné taky nastavit své myšlení a svůj postoj.

Nastavit své myšlení a svůj postoj

Je třeba se přesunout od negativního myšlení a neustálého stěžování si na své zdravotní problémy k pozitivnímu myšlení a zaměření se na to, že chci být zdravý.

Pokud budete provádět léčebnou představivost a budete si představovat, že jste někde v přírodě a že se cítíte spokojení, šťastní a zdraví, a následně to popřete, protože si řekněte: „Ono to nikdy nebude lepší!“, potom to, co si řeknete nahlas, vyhraje. Zruší ten pozitivní program, který se snažíte vložit do svého mozku, a budete mít pravdu. Nikdy to nebude lepší.

V tomto případě se projevuje síla vyřčeného slova. To, co mluvíme, co říkáme sami sobě, co vyslovujeme nahlas, nás nejvíce ovlivňuje.

Už jsem psal o tom, že je důležité být ve skupině lidí, kteří jsou pozitivní, že si musíte zjistit, kdo vás nejvíce ovlivňuje. Pokud jsou to negativní lidé, pak je potřeba se vyvarovat jejich přítomnosti a nepřebývat s nimi.

Ale ještě důležitější je, jestli vy sami jste pozitivně nebo negativně nastavení. Pokud budete mluvit negativní slova a věty, pokud budete neustále mluvit o tom, jak vám je špatně a jak to nikdy nebude lepší, pak máte pravdu. Vyhrajete. Prostě to nikdy nebude lepší, i když budete v péči těch nejlepších lékařů na světě.

Pozitivní program

Potřebujete si nastavit pozitivní program ve své mysli, potřebujete pozitivně přemýšlet a pozitivně k sobě mluvit.

Pokud mluvíte o nějakých problémech, mluvte v minulém čase. To už bylo. Bylo mi tak a tak, tenkrát jsem se necítil dobře. Ale pokud mluvíte v přítomném nebo budoucím čase, je potřeba mluvit o tom, že se cítíte dobře, jste zdraví a budete zdraví.

Najděte si skupinu pozitivních lidí, se kterými můžete trávit svůj čas. Pokud nikoho takového ve svém okolí nemáte, najděte si pozitivní nahrávky a videa, dívejte se na komedie, ať dostanete lepší náladu, čtěte pozitivní knihy.

Potřebujete odpustit sami sobě. Odpusťte si to, co se vám nedařilo v minulých dobách. Odpusťte i ostatním lidem, kteří vám ublížili, ať už vědomě nebo nevědomky.

Buďte vděční za každý den, ve kterém se probudíte, kdy můžete žít, můžete chodit…

To vše vám pomůže na cestě ke zdraví.

Souhrn.

Cesta ke zdraví opravdu potřebuje být komplexní:

 1. suplementace přírodními doplňky stravy, nejlépe na základě analýzy prvků ve vlasech,
 2. způsob stravování podle vašeho metabolického typu,
 3. naučit se správně relaxovat a pravidelně to provádět,
 4. změnit své myšlení od negativního k pozitivnímu.
 5. Potřebujete si odpustit to, co se vám nedařilo v minulých dobách, a odpusťte i ostatním lidem, kteří vám třeba ublížili.
 6. Buďte vděční za každý den, ve kterém se probudíte.
 7. K pozitivnímu nastavení vám také pomůže okruh pozitivních lidí, pozitivní nahrávky, videa, filmy a knihy.

orlik@orlikovi.cz
MUDr. Jaroslav Orlík je internista a gastroenterolog, který se více než 20 let zabývá analýzou prvků ve vlasech a více než 25 let podniká se zárukou. Pomáhá lidem správně se stravovat, vyrovnávat se se stresem a cíleně brát správné doplňky stravy na základě analýzy prvků ve vlasech. Pomáhá lidem zlepšit jejich zdravotní stav, životní styl a finanční zabezpečení, aby se cítili lépe a měli více radosti ze života.
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.