Jak jsem v lese utekl srdečnímu infarktu.

Tento týden jsem se nějak nepohodl se svou manželkou. Potřebovali jsem udělat v domě nějaké stavební úpravy, nepříliš velké. Nicméně žena se rozhodla, že potřebujeme udělat úpravy větší, než já jsem si myslel. Nesouhlasil jsem. Jenomže manželka měla silnou motivaci.

Když má člověk silnou motivaci, udělá vše, co je potřeba k tomu, aby se to uskutečnilo. Vše domluvila, zařídila, objednala. Já jsem se dozvěděl rozsah úprav 1,5 dne před zahájením prací.

Dostalo mě to.

Najednou jsem se přestal cítit dobře. Začal jsem pociťovat tlak na hrudníku, měl jsem svíravou bolest za hrudní kostí, měl jsem pocit, že dostávám srdeční infarkt.

Kromě toho jsem začal pozorovat, že jsem nepříjemný vůči svému okolí, pociťoval jsem vnitřní napětí, začala mě bolet hlava a nemohl jsem se na nic soustředit. Bolest na hrudníku stále trvala, tlakového i svíravého charakteru. Už jsem si myslel, že zajdu na nemocnice na EKG, ať se kolegové na mě podívají.

Ale stále jsem si říkal: „Proč bych zrovna já měl mít srdeční infarkt? Žiji zdravě, beru doplňky stravy, zdravě se stravuji, pravidelně cvičím, chodím po horách i na relaxační vycházky do lesa, všechno dělám správně.  Na druhou stranu už nejsem nejmladší a jsem ve věku, kdy už bych mohl srdeční infarkt dostat.“

Relaxací ke zlepšení zdravotního stavu.

Takže jsem měl určité obavy a tím se moje bolest na hrudníku zvětšovala. Najednou jsem si uvědomil, že mám psychosomatický problém. Že za to může ta moje negativní psychika. A místo toho, abych zašel za kolegy do nemocnice na EKG, vzal jsem si trekové hůlky a šel jsem do lesa na pětihodinovou procházku.

Jak tak chodím po lese, po cestě do kopců bolest na hrudníku přestávala, místo toho, aby se zvětšovala a sílila jako u srdečního infarktu. Přestala mě bolest hlavy. Když jsem šel tou úžasnou přírodou, lesem plným zeleně, začala se mi zlepšovat nálada a začal jsem uvažovat spíše optimisticky.

Říkal jsem si: „Vždyť jde jenom o to, že každý máme jiný názor. To neznamená, že se navzájem nemáme rádi, ani nejde o život.  Jenom máme každý jiný názor.  A co když jednou za život má žena pravdu a já tu pravdu mít nemusím?“

Začal jsem se na celou situaci dívat trochu optimisticky a začal jsem se cítit nejdříve mnohem lépe, později úplně zdravý.

Psychosomatické potíže.

Tuto příhodu nevyprávím proto, abych se s vámi dělil o své osobní trable. Chci vám ukázat, jak je silná naše psychika v působení na náš organismus. A to i u člověka, který je si toho vědom, který to učí na kurzech, který o tom poučuje pacienty a vysvětluje jim, jak naše psychika silně působí na naše tělo. I tak mě to dostalo! Opravdu jsem si myslel, že dostávám srdeční infarkt.

Chci upozornit na to, že naše psychika má opravdu velmi silný vliv na fyzickou část našeho organismu.

Mnoho lidí po provedení analýzy prvků ve vlasech a následné konzultaci mi za několik měsíců volají: „Pane doktore, bere všechna doplňky stravy podle vašeho doporučení, stravuji se podle metabolického typu, jak jste mi to vysvětlil a snažím se i relaxovat, ale nějak to nefunguje. Ta vaše doporučení nejsou správná nebo prostě u mě nefungují.“

U těchto lidí je třeba změnit nastavení mysli. To, co lidé podceňují, je potřeba pravidelné relaxace a nutnost změny myšlení z negativního na pozitivní.

Změna způsobu myšlení.

Je třeba přestat se zabývat jen tím svým problémem a soustředit se na ostatní lidi. Naučit se odpouštět ostatním lidem a také sám sobě. Přeladit tu svou psychiku. A potom ta doporučení budou fungovat.

K tomu, abychom byli zdraví, nestačí jenom změnit způsob stravování, nestačí brát doplňky stravy, nestačí pravidelně relaxovat, je potřeba změnit nastavení své mysli, změnit způsob myšlení.

Potřebujeme změnit nastavení mysli od negativního k pozitivnímu.

A já vám přeji, ať se vám to podaří.

Dělejte něco pro zdraví a zjednodušte si život nejen díky lepšímu zdraví.

orlik@orlikovi.cz
MUDr. Jaroslav Orlík je internista a gastroenterolog, který se více než 20 let zabývá analýzou prvků ve vlasech a více než 25 let podniká se zárukou. Pomáhá lidem správně se stravovat, vyrovnávat se se stresem a cíleně brát správné doplňky stravy na základě analýzy prvků ve vlasech. Pomáhá lidem zlepšit jejich zdravotní stav, životní styl a finanční zabezpečení, aby se cítili lépe a měli více radosti ze života.
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.